Новини

Засідання Ради Укрмолодьжитло

Засідання Ради Укрмолодьжитло

Відбулось чергове засідання Ради Всеукраїнської асоціації "Укрмолодьжитло" (МЖК УКРАЇНИ). На запрошення Голови "Укрмолодьжитло" Євгена Ісаєва в засіданні Ради взяли участь Голова правління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівнитцву" (далі - Держмолодьжитло) Сергій Комнатний, а також міжнародні експерти з питань МЖК з Республіки Білорусь.

Під час заходу учасники обговорили стан реалізації державних житлових програм та шляхи їх модернізації.

Сергій Комнатний зазначив, що відновлено фінансування Державної програми «Доступне житло», зокрема на 2018 рік передбачено 100 млн грн з Державного бюджету Україні для всіх категорій громадян, що мають проблеми з житлом, насамперед для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб. Проте загалом на зазначену програму, згідно бюджетного запиту, потрібно 1 млрд. грн на 2018 рік, і робота щодо збільшення обсягів фінансування триває. Значно активізувалася робота з органами місцевого самоврядування, зокрема з питань реалізації програми пільгового кредитування молодих сімей.

Під час засідання було зазначено, що і суспільство, і економіка, і умови сьогодення вимагають нових рішень і підходів в забезпечені населення, в першу черги молоді житлом. Так, на часі розвиток інституту орендного житла, надзвичайно актуальним і важливим залишається питання вдосконалення механізму забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО, молоді та інших категорій громадян за державної підтримки.

За пропозицією Голови Укрмолодьжитло (МЖК України) Євгена Ісаєва Рада підтримала позицію Голови правління Держмолодьжитла щодо заходів по відновленню фінансування існуючих житлових програм, та враховуючи  досвід багаторічних напрацювань підтвердила готовність Укрмолодьжитла (МЖК України) і надалі забезпечити громадську підтримку ініціатив з розвитку державної житлової політики. 

Дата: 21.02.2018