Поркуян Сергій Леонідович

Народився: 5 травня 1958 року у с.Мар’янівка  Маловіськовського району Кіровоградської області. Громадянин України.

Освіта: вища, з 1978 по 1983 рік навчався у Дніпропетровському  державному університеті, спеціальність: «Радіофізика та електроніка», кваліфікація:  радіофізик.

Трудова діяльність та трудові досягнення: з 1983 по 1984 рік працював інженером-регулювальником Сєвєродонецького приладобудівного заводу, з 1984  по 1986  рік  був обраний на посаду секретаря комітету комсомолу Сєвєродонецького приладобудівного заводу, з 1985 року був у числі організаторів МЖКівського руху на Луганщині, з 1986 по 1990 рік працював на посадах  інженера ВКБ, заступника начальника ВКБ, начальника відділу обладнання, начальника відділу матеріально-технічного забезпечення Сєвєродонецького приладобудівного заводу, та одночасно з цим з 1986 по 1988 роки був командиром

 першого МЖКівського загону, який почав будівництво МЖК «Мрія» в м. Сєверодонецьку Луганської області та членом оргкомітету МЖК «Мрія». З 1990 по 1994 рік працював на посаді заступника директора по комерційним питанням СП МЖК «Мрія», з 1994 по 2005 рік був  призначений   на посаду генерального директора  ТОВ „А.О. „Мрія-Інвест»», з 2005 по 2006 рік був затверджений на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів, з 2006 року по сьогоднішній день  - займає посаду генерального директора ТОВ  ХК „Мрія-Інвест, президента ТОВ “А.О. “Мрія-Інвест”.

         Поркуян С.Л. був у числі організаторів впровадження в Україні програми довгострокового пільгового кредитування житла для молоді і першого пілотного проекту видачі кредитів молодим сім'ям в 1997 році, який був започаткований в м. Сєверодонецьку. Завдяки його ініціативності, наполегливості в м. Сєверодонецьку та в Луганській області збудовано та введено в експлуатацію більш ніж  80 тис. кв.м житла, в тому числі для молодих сімей, за програмами будівництва житла за рахунок пільгового довгострокового кредитування  більш ніж 4 тис.  кв.м.

         Поркуян С.Л. веде активну участь у реалізації державних програм по забезпеченню житлом пільгової категорії громадян на Луганщині. За минулі роки, завдяки його активній участі  були успішно реалізовані програми по забезпеченню житлом осіб, що постраждали від Чорнобильської катастрофи. Побудовано і передано житла загальною площею 8219 кв.м, у результаті чого в Луганській області в 7-ми містах повністю, а в 5-ти  частково закрита потреба в житлі цих осіб. За програмами забезпечення житлом військовослужбовців силових міністерств (СБУ, МО, МНС) у містах Луганську, Сєвєродонецьку було побудовано та передано житла загальною площею 2780 кв.м. Підприємствами компанії запроектовані та збудовані споруди:  Центра зайнятості, відділення “Промінвестбанку”, житлові квартали МЖК «Мрія», «Оріана», котеджне містечко «Камелот»  в м.Сєвєродонецьку,  Храм - каплиця Воскресіння Христового,  Храм Святого Олександра Нєвського у м. Луганську, Храм  загиблим шахтарям у м. Ровеньки. Компанія брала активну участь у створенні та будівництві Храмового комплексу на Лісовій дачі та Собору Різдва Христового. та ін.. Багато з них стали візитними картками Луганщини.

         Будівлі та житлові будинки, збудовані підприємствами ХК «Мрія-Інвест» неодноразово визначались  в числі кращих на Всеукраїнських конкурсах з будівництва та архітектури.

        

Громадська діяльність: Депутат Сєвєродонецької  міського ради двох скликань 1998-2002, 2002-2006 р.р., член виконкому Сєвєродонецької міської ради з листопада 2010 року по теперішній час, Поркуян С.Л.  один з активних учасників  Всеукраїнської асоціації "Укрмолодьжитло".  Починаючи з 2001 року він очолює Луганське обласне відділення ВА “Укрмолодьжитло”, член ради ВА «Укрмолодьжитло», член Ради Старійшин ВА “Укрмолодьжитло”. Завдяки своїй наполегливості він активно підтримує та реалізує на Луганщині Президентські ініціативи про здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

 

Нагороді, почесні звання: Неодноразово нагороджувався грамотами Сєвєродонецької міської ради,  відзнакою Сєвєродонецької міської ради “ За заслуги перед містом Сєвєродонецьком”;грамотами Луганської обласної адміністрації,  медаллю “За заслуги перед Луганщиною” III ступеня; грамотами та подяками  Українського союзу промисловців та підприємців; грамотою Президента України; Грамотою Верховної Ради України “За заслуги перед Українським народом”; Подякою Кабінету Міністрів України, подяками Української православної церкви за благі вчинки. В 1998 році присвоєно почесне звання -  заслужений будівельник України.

 

Безпартійний.

Одружений. Має сина.