Грищенко Володимир Олександрович

Народився 26 травня 1951 року. Дитячі та шкільні роки провів у місті Старобільск Луганської області. Навчався та закінчив Старобільську середню школу № 3.

Трудовий шлях почав у 1969 році в місті Сєвєродонецьк Луганської області у науково-виробничому об'єднанні «Імпульс» (НВО «Імпульс»). Пройшов усі щабелі виробничої кар'єри: монтажник радіоелектронної апаратури, старший технік, старший інженер, заступник завідуючого відділом, заступник головного інженера, заступник генерального директора. Приймав участь в організації наукових розробок та виробництва засобів автоматизації систем управління для космічної галузі, атомної енергетики, металургії та інших напрямків економіки.

Виявляв активну життєву позицію, обирався і працював заступником, потім секретарем комітету комсомолу НВО «Імпульс». Був безпосереднім організатором відкриття Сєвєродонецького факультету обчислювальних комплексів і систем Харківського інституту радіоелектроніки з денною формою навчання, що стало 

 надалі основою для створення Сєвєродонецького технологічного інституту.

Був організатором створення в м. Сєвєродонецьк Молодіжного житлового комплексу (МЖК) «Мрія», одного із перших в СРСР МЖК, який будував житлові будинки самостійно, без участі служб замовника та генпідрядних організацій.

У 1990 році створив і очолив у якості Генерального директора Сєвєродонецьке підприємство "МЖК «Мрія». Розвиваючи напрямки виробничої діяльності, з ініціативи Грищенко В. О., було створено низку підприємств, на основі яких у 1993 р. була організована Холдингова компанія (ХК) «Мрія-Інвест». За роки існування підприємствами ХК «Мрія-Інвест» був розроблений і запущений у виробництво цілий ряд виробів для захисту людини в екстремальних ситуаціях, засобів візуалізації та автоматизації для енергетики, залізничних, автомобільних перевезень і спортивних змагань. Багато виробів оригінальні в своєму технічному виконанні, що підтверджено відповідними патентами та сертифікатами, а сєвєродонецькі підприємства є ексклюзивними їх виробниками на території країн СНД. Важливим напрямом діяльності ХК «Мрія-Інвест» стало будівництво. За минулі роки під керівництвом Грищенко В. О. побудовано 37 житлових будинків на 1257 квартир площею більше 80 000 квадратних метрів. Підприємствами компанії спроектовані і побудовані ряд будівль адміністративного та офісного призначення. Житлові квартали "МЖК «Мрія», «Оріана», «Камелот» і житлові будинки, побудовані підприємствами компанії стали «візитними картками» не тільки ХК «Мрія — Інвест», а й міста Сєвєродонецьк. Одним з напрямків роботи компанії є інформаційна діяльність. Вона зосереджена на базі створеного з ініціативи Грищенко В. О. видавничого дому «Еврика», який видає газети «Еврика», «Марь Ванна», «Ескулап», «Наш телегід», загальний тираж яких перевищує 150 тис. примірників, ряд літературних та консультативних збірок.

Вніс великий внесок у духовний розвиток суспільства, будучи засновником і президентом Луганського обласного благодійного фонду духовного розвитку «Данко». З його ініціативи було розпочато видання літературно-художнього альманаху «Мрія», заснований Всеукраїнський фестиваль дитячої поезії «Джерельце» ім. Йосипа Курлата і видається збірник дитячої поезії «Джерельце». Під керівництвом Грищенко В. О. спроектовані і побудовані Храм — каплиця Воскресіння Христового, Храм Святого Олександра Невського у м. Луганську, Храм — каплиця загиблим шахтарям у м. Ровеньки. Приймав активну участь у створенні та будівництві Храмового комплексу на Лісовій дачі та Собору Різдва Христового.

Під час кризи економіки на початку 90-х років і припинення в Україні будівництва житла став ініціатором, одним із основних розробників та організатором впровадження в країні державного пільгового, довгострокового кредитування будівництва житла для молоді. Після затвердження низки законодавчих актів, проініційованих та розроблених Грищенко В. О., було створено Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву, головою Правління якого він був призначений, і в Україні почалося широкомасштабне кредитування і будівництво житла для молоді.

У 2002–2003 р.р. працює заступником голови Луганської обласної державної адміністрації, а з 2004 року зосереджується на діяльності по розбудові в Україні системи трипартизму і соціального діалогу, займаючи посади Першого заступника Голови, а потім Генерального директораФедерації роботодавців України. За роки його роботи Федерація стала найбільшим бізнес — об'єднанням країни, об'єднавши понад 500 організацій роботодавців, адаптувалася в міжнародну діяльність і була визнана міжнародним співтовариством.

Був одним з розробників цілого ряду законодавчих актів у галузі економіки, соціально-трудових відносин, щодо розвитку соціального діалогу, ініціатором створення в Україні Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президентові України та її першим Співголовою. Активно беручи участь у розбудові громадянського суспільства України, був одним з ініціаторів створення, фундатором і активним учасником Всеукраїнської асоціації «Укрмолодьжитло» та Українського союзу промисловців і підприємців.

В 1992–1993 р.р. — член Ради промисловців і підприємців при Президентові України; в 1995–2000 р.р. — член Ради роботодавців і товаровиробників при Президентові України; в 1995–1999 р.р. — член Національної ради з питань молодіжної політики при Президентові України; в 2003–2005 р.р. — заступник Співголови Національної ради соціального партнерства при Президентові України; в 2005–2007 р.р. — Співголова Національної тристоронньої соціально - економічної ради при Президентові України.

Починаючи з 2004 р. призначається офіційним делегатом України (керівником делегації сторони роботодавців) на всіх профільних і тристоронніх заходах агенств (ООН) Організації Об'єднаних Націй та Європейського Союзу, а на Міжнародних конференціях праці Міжнародної організації праці (МОП) щороку виступає з відповідними доповідями. У 2008 році європейське співтовариство підприємців рекомендує Грищенко В. О. для обрання членом вищого керівного органу МОП — Адміністративної Ради. У червні 2008 року делегати від Урядів, організацій роботодавців та профспілок 187 країн світу Міжнародної конференції праці обрали його членом (Substitute member) Адміністративної Ради МОП.

1981 року почав викладацьку діяльність, завідував кафедрою менеджменту Сєвєродонецької філії Міжрегіональної академії управління персоналом, професор, доктор філософії в галузі економіки, автор низки наукових робіт, у тому числі навчальних посібників, монографій, наукових досліджень і програм, обраний членом- кореспондентом Академії будівництва України.

Нагороди та відзнаки

Нагороджений Почесною відзнакою Президента України, є кавалером Ордена "За заслуги" ІІ і III ступеня, Святого рівноапостольного князя Володимира II і III ступеня, Святого Нестора літописця II і III ступеня, Святого Димитрія «За справи милосердя», нагороджений Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України, Грамотою Верховної Ради України, рядом відомчих нагород та ін..

Є Почесним працівником будівництва та архітектури України. За видатний особистий внесок у становлення та реалізацію молодіжної житлової політики нагороджений Почесною відзнакою "Медаль «40 років руху МЖК», Відзнакою «За особистий внесок в розвиток молодіжного житлового будівництва» та Пам'ятною відзнакою Росії у зв'язку з 40-річчям МЖК. Нагороджений медаллю «За заслуги перед Луганщиною», Почесною Грамотою Луганської обласної державної адміністрації та Луганської обласної Ради. За особливі заслуги в розвитку міста Сєвєродонецька йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Сєвєродонецька».